CPPC5LT-A7BR-33.2PD
CPPC5LT-A7BR-33.2PD
CPPC5LT-A7BR-33.2PD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPC5LT-A7BR-33.2PD
  • Description
    XTAL OSC XO 33.2000MHZ CMOS SMD
  • Delivery Services
33.2 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CPPC5LT-A7BR-33.2PD
Manufacturer Cardinal Components Inc.
Series CPP
Type XO (Standard)
Frequency 33.2 MHz
Function Standby (Power Down)
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)