CPPC5LT-A7BR-48.0TS
CPPC5LT-A7BR-48.0TS
CPPC5LT-A7BR-48.0TS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPC5LT-A7BR-48.0TS
  • Manufacturer
    Cardinal Components Inc.
  • Description
    XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CPPC5LT-A7BR-48.0TS
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Cardinal Components Inc.
Series FIPO™ CPP
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 48 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)