CPPC7-A7B6-14.7456TS
CPPC7-A7B6-14.7456TS
CPPC7-A7B6-14.7456TS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPC7-A7B6-14.7456TS
  • Manufacturer
    Cardinal Components Inc.
  • Description
    XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
14.7456 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CPPC7-A7B6-14.7456TS
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Cardinal Components Inc.
Series FIPO™ CPP
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 14.7456 MHz
Function Enable/Disable
Output CMOS
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 45mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)