CPPFXT7L-BR-11.2896TS
CPPFXT7L-BR-11.2896TS
CPPFXT7L-BR-11.2896TS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPFXT7L-BR-11.2896TS
  • Description
    XTAL OSC XO 11.2896MHZ TTL SMD
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
11.2896 MHz XO (Standard) TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CPPFXT7L-BR-11.2896TS
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 11.2896 MHz
Function Enable/Disable
Output TTL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)