CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
  • Manufacturer
    Cardinal Components Inc.
  • Description
    XTAL OSC XO 49.1520MHZ TTL SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SOJ, 7.62mm pitch
  • Delivery Services
49.152 MHz XO (Standard) TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SOJ, 7.62mm pitch
Quick Inquiry
CPPT8LZ-A7B6-49.152TS
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Cardinal Components Inc.
Series FIPO™ CPP
Packaging Tape & Reel (TR)
RoHS Status RoHS Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 49.152 MHz
Function Enable/Disable
Output TTL
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±100ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 25mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SOJ, 7.62mm pitch
Size / Dimension 0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)