CPPT8Z-A7BP-14.4PD
CPPT8Z-A7BP-14.4PD
CPPT8Z-A7BP-14.4PD
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CPPT8Z-A7BP-14.4PD
  • Description
    XTAL OSC XO 14.4000MHZ TTL SMD
  • Package
    4-SOJ, 7.62mm pitch
  • Delivery Services
14.4 MHz XO (Standard) TTL Oscillator 5V Standby (Power Down) 4-SOJ, 7.62mm pitch
Quick Inquiry
CPPT8Z-A7BP-14.4PD
Type XO (Standard)
Frequency 14.4 MHz
Function Standby (Power Down)
Output TTL
Voltage - Supply 5V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 45mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SOJ, 7.62mm pitch
Size / Dimension 0.571" L x 0.346" W (14.50mm x 8.80mm)
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)