CRMV2510AF180KFKEF
CRMV2510AF180KFKEF
CRMV2510AF180KFKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMV2510AF180KFKEF
  • Manufacturer
    Vishay Techno
  • Description
    CRMV2510, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2512 (6432 Metric)
  • Delivery Services
180 kOhms ±1% 0.8W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMV2510AF180KFKEF
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Vishay Techno
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status Request inventory verification
Mfr Vishay Techno
Series CRMV
Resistance 180 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.8W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Size / Dimension 0.250" L x 0.100" W (6.35mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)