CRMV2510AF18K0FKEF
CRMV2510AF18K0FKEF
CRMV2510AF18K0FKEF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CRMV2510AF18K0FKEF
  • Description
    CRMV2510, 3-SIDED, SOLDER COATED
  • Delivery Services
18 kOhms ±1% 0.8W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
CRMV2510AF18K0FKEF
Manufacturer Vishay Techno
Series
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status Request inventory verification
Mfr Vishay Techno
Series CRMV
Resistance 18 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.8W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Ratings -
Size / Dimension 0.250" L x 0.100" W (6.35mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.74mm)