CSAB1040A-R22M
CSAB1040A-R22M
CSAB1040A-R22M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CSAB1040A-R22M
  • Manufacturer
    CODACA
  • Description
    FIX IND 0.22UH 35A 1.0MOHM SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Nonstandard
  • Delivery Services
220 nH Shielded Molded Inductor 35 A 1mOhm Max Nonstandard
Quick Inquiry
CSAB1040A-R22M
Get the Price Now!
Specifications
Category Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors -
Manufacturer CODACA
Series CSAB1040A
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Molded
Material - Core Alloy Powder
Inductance 220 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 35 A
Current - Saturation (Isat) 48A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)