CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
  • Description
    CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
  • Delivery Services
12 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms HC-49S
Quick Inquiry
CSM1Z-A0B2C3-80-12.0D18
Type MHz Crystal
Frequency 12 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Package / Case HC-49S
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD