CTR82002FFKGANHWS
CTR82002FFKGANHWS
CTR82002FFKGANHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CTR82002FFKGANHWS
  • Manufacturer
    Vishay Electro-Films
  • Description
    CTR 1% 100PPM WS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    0303 (0808 Metric)
  • Delivery Services
820k Ohm ±1% 250mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 0303 (0808 Metric)
Quick Inquiry
CTR82002FFKGANHWS
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Resistor Networks-Arrays -
Manufacturer Vishay Electro-Films
Series CTR
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Circuit Type Voltage Divider
Resistance (Ohms) 820k
Tolerance ±1%
Number of Resistors 2
Resistor Matching Ratio ±1%
Resistor-Ratio-Drift ±2ppm/°C
Number of Pins 6
Power Per Element 250mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Grade -
Qualification -
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0303 (0808 Metric)
Supplier Device Package 0303
Size / Dimension 0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)