CTR82002JFKGANHWS
CTR82002JFKGANHWS
CTR82002JFKGANHWS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CTR82002JFKGANHWS
  • Description
    CTR 5% 100PPM WS
  • Delivery Services
820k Ohm ±5% 250mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 0303 (0808 Metric)
Quick Inquiry
CTR82002JFKGANHWS
Circuit Type Voltage Divider
Resistance (Ohms) 820k
Tolerance ±5%
Number of Resistors 2
Resistor Matching Ratio ±1%
Resistor-Ratio-Drift ±2ppm/°C
Number of Pins 6
Power Per Element 250mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package 0303
Size / Dimension 0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)