CWX823-156.25M
CWX823-156.25M
CWX823-156.25M
lmages are for reference only.
  • Part Number
    CWX823-156.25M
  • Manufacturer
    Connor Winfield
  • Description
    XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
156.25 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
CWX823-156.25M
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer Connor Winfield
Series CWX823
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 156.25 MHz
Function Enable/Disable
Output LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 30mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)