DPF60I200HA
DPF60I200HA
DPF60I200HA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DPF60I200HA
  • Manufacturer
    IXYS
  • Description
    DIODE ARRAY GP 200V 60A TO-247AD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    TO-247-2
  • Delivery Services
Diode Array 200 V 60A Through Hole TO-247-2
Quick Inquiry
DPF60I200HA
Get the Price Now!
Specifications
Category Discrete Semiconductor Products - Diodes - Rectifiers
Manufacturer IXYS
Series -
Packaging Tube
RoHS Status ROHS3 Compliant
Diode Configuration -
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 60A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If -
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr -
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C