DT10D1215A
DT10D1215A
DT10D1215A
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DT10D1215A
  • Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 333mA, 333mA 9V - 18V Input
Quick Inquiry
DT10D1215A
Manufacturer Delta Electronics
Series DT10D (10W)
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 333mA, 333mA
Power (Watts) 10 W
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 75°C (With Derating)
Efficiency 81%
Package / Case 5-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Approval Agency -
Standard Number 60601-1; 60950-1
Base Product Number -
Voltage - Isolation 4.2 kV