DTO025C20001FRE3
DTO025C20001FRE3
DTO025C20001FRE3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DTO025C20001FRE3
  • Manufacturer
    Vishay Sfernice
  • Description
    DTO 25 C 20K 1% R500 E3
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
  • Delivery Services
20 kOhms ±1% 25W Chip Resistor TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
DTO025C20001FRE3
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Chip Resistor Surface Mount -
Manufacturer Vishay Sfernice
Series DTO25
Packaging Bulk
RoHS Status
Resistance 20 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 25W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device Package TO-252 (DPAK)
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)