DTO025C200R0FRE3
DTO025C200R0FRE3
DTO025C200R0FRE3
lmages are for reference only.
  • Part Number
    DTO025C200R0FRE3
  • Description
    DTO 25 C 200U 1% R500 E3
  • Delivery Services
200 Ohms ±1% 25W Chip Resistor TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive Thick Film
Quick Inquiry
DTO025C200R0FRE3
Series DTO25
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 25W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.323" L x 0.287" W (8.20mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)