EA2532QA18-16.000M TR
Manufacturer
EcliptekDescription
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
Datasheet
DatasheetPackage
4-SMD, No Lead
Request for Quotation
EA2532QA18-16.000M TR
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
16 MHz ±15ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EA2532QA18-16.000M TR
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | Ecliptek |
| Series | EA2532 |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Frequency Tolerance | ±15ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 80 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Manufacturer | Ecliptek | Ecliptek | Ecliptek | Ecliptek |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD | CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD |