EA2532QA18-16.000M TR
EA2532QA18-16.000M TR
EA2532QA18-16.000M TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    EA2532QA18-16.000M TR
  • Manufacturer
    Ecliptek
  • Description
    CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
16 MHz ±15ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
EA2532QA18-16.000M TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Ecliptek
Series EA2532
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 16 MHz
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Part Number EA2532QA18-16.000M TR EA2532QA18-12.000M TR EA2532QA18-12.000M TR EA2532QA18-13.560M TR
Manufacturer Ecliptek Ecliptek Ecliptek Ecliptek
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD