ECOC-2522-13.000-3FS
ECOC-2522-13.000-3FS
ECOC-2522-13.000-3FS
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECOC-2522-13.000-3FS
  • Manufacturer
    ECS Inc.
  • Description
    XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ SNWV
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead, 5 Leads
  • Delivery Services
13 MHz OCXO Sine Wave Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Quick Inquiry
ECOC-2522-13.000-3FS
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer ECS Inc.
Series ECOC-2522
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type OCXO
Frequency 13 MHz
Function -
Output Sine Wave
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±5ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension 1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)