ECOC-2522-13.000-3GC
ECOC-2522-13.000-3GC
ECOC-2522-13.000-3GC
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECOC-2522-13.000-3GC
  • Manufacturer
    ECS Inc.
  • Description
    XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ CMOS
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    6-SMD, No Lead, 5 Leads
  • Delivery Services
13 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Quick Inquiry
ECOC-2522-13.000-3GC
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Oscillators -
Manufacturer ECS Inc.
Series ECOC-2522
Packaging Tray
RoHS Status ROHS3 Compliant
Base Resonator Crystal
Type OCXO
Frequency 13 MHz
Function -
Output CMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±10ppb
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) -
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension 1.000" L x 0.870" W (25.40mm x 22.10mm)
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Part Number ECOC-2522-13.000-3GC ECOC-2522-13.000-3GS ECOC-2522-13.000-3FC ECOC-2522-13.000-3FS
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ CMOS XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ SNWV XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ CMOS XTAL OSC OCXO 13.0000MHZ SNWV