ECS-271.2-10-30B-CKM-TR
ECS-271.2-10-30B-CKM-TR
ECS-271.2-10-30B-CKM-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-271.2-10-30B-CKM-TR
  • Manufacturer
    ECS Inc.
  • Description
    CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
27.12 MHz ±10ppm Crystal 10pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-271.2-10-30B-CKM-TR
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-53B
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD