ECS-271.2-10-30B-CWN-TR
ECS-271.2-10-30B-CWN-TR
ECS-271.2-10-30B-CWN-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-271.2-10-30B-CWN-TR
  • Description
    CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
  • Delivery Services
27.12 MHz ±10ppm Crystal 10pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-271.2-10-30B-CWN-TR
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-53B
Type MHz Crystal
Frequency 27.12 MHz
Frequency Stability ±15ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Description CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD