ECS-384-10-37B2-CTP-TR
ECS-384-10-37B2-CTP-TR
ECS-384-10-37B2-CTP-TR
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECS-384-10-37B2-CTP-TR
  • Description
    CRYSTAL 38.4 MHZ 10PF SMD
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
38.4 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECS-384-10-37B2-CTP-TR
Manufacturer ECS Inc.
Series ECX-1637B2
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 38.4 MHz
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 38.4 MHZ 10PF SMD CRYSTAL 38.4 MHZ 10PF SMD CRYSTAL 38.4 MHZ 10PF SMD CRYSTAL 38.4MHZ 10PF SMD