ECXV-L37C2M-500.000
ECXV-L37C2M-500.000
ECXV-L37C2M-500.000
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ECXV-L37C2M-500.000
  • Description
    XTAL OSC VCXO 500MHZ SMD
  • Delivery Services
500 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Quick Inquiry
ECXV-L37C2M-500.000
Type VCXO
Frequency 500 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) ±90ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 22mA
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)