F10-10010045R
Manufacturer
Harwin Inc.Description
0.5MM F 100 WAY SGL (6.40MM)
Request for Quotation
F10-10010045R
lmages are for reference only.F10-10010045R
0.5MM F 100 WAY SGL (6.40MM)
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts, Floating Surface Mount Gold
F10-10010045R
| Manufacturer | Harwin Inc. |
| Series | FLECTO |
| Packaging | Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT) |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts, Floating |
| Number of Positions | 100 |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Features | Board Guide, Pick and Place, Solder Retention |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Mated Stacking Heights | 17.9mm |