F10-10110045R
Manufacturer
Harwin Inc.Description
0.5MM F 100 WAY SGL (13.40MM)
Request for Quotation
F10-10110045R
lmages are for reference only.F10-10110045R
0.5MM F 100 WAY SGL (13.40MM)
Delivery Services
100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts, Floating Surface Mount Gold
F10-10110045R
| Number of Positions | 100 |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Mated Stacking Heights | 24.9mm |