FC1BAEBEI25.0-T1
FC1BAEBEI25.0-T1
FC1BAEBEI25.0-T1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FC1BAEBEI25.0-T1
  • Description
    CRYSTAL 25.000MHZ 10PF SMD
  • Delivery Services
25 MHz ±20ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FC1BAEBEI25.0-T1
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FC1BAEBEI25.0-T1 FC1BAEBEI20.0-T1 FC1BAEBEI20.0-T1 FC1BAEBEI24.0-T1
Part Number FC1BAEBEI25.0-T1 FC1BAEBEI20.0-T1 FC1BAEBEI20.0-T1 FC1BAEBEI24.0-T1
Manufacturer Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 25.000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 20.000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 20.000MHZ 10PF SMD CRYSTAL 24.000MHZ 10PF SMD