FC5AQECLM25.0-T1
FC5AQECLM25.0-T1
FC5AQECLM25.0-T1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FC5AQECLM25.0-T1
  • Manufacturer
    Fox Electronics
  • Description
    CRYSTAL 25MHZ 18PF SMT
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    2-SMD, No Lead
  • Delivery Services
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 2-SMD, No Lead
Quick Inquiry
FC5AQECLM25.0-T1
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Fox Electronics
Series FC5AQ
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 25 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Product Attribute FC5AQECLM25.0-T1 FC5AQECDE25.0-T1 FC5AQECDE25.0-T1 FC5AQECDE25.0-T1
Part Number FC5AQECLM25.0-T1 FC5AQECDE25.0-T1 FC5AQECDE25.0-T1 FC5AQECDE25.0-T1
Manufacturer Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics Fox Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 25MHZ 18PF SMT CRYSTAL 25MHZ 8PF SMT CRYSTAL 25MHZ 8PF SMT CRYSTAL 25MHZ 8PF SMT