FMWGA3205
FMWGA3205
FMWGA3205
lmages are for reference only.
  • Part Number
    FMWGA3205
  • Manufacturer
    Fairview Microwave
  • Description
    WG LOW NOISE AMP WR-12 60-90 GHZ
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Module
  • Delivery Services
RF Amplifier IC General Purpose 60GHz ~ 90GHz Module
Quick Inquiry
FMWGA3205
Get the Price Now!
Specifications
Category RF and Wireless - RF Amplifiers -
Manufacturer Fairview Microwave
Series -
Packaging Bag
RoHS Status
Frequency 60GHz ~ 90GHz
P1dB 18dBm
Gain 30dB
Noise Figure 4.2dB
RF Type General Purpose
Voltage - Supply 6V ~ 12V
Current - Supply 320mA