Part Number
FMWGA3206
Manufacturer
Fairview MicrowaveDescription
WG LOW NOISE AMP WR-10 75-110 GH
Datasheet
DatasheetPackage
Module
In Stock
81,296 piece(s)
Unit Price
Please Contact Us
Lead Time
Can Ship Immediately
Request for Quotation

FMWGA3206
lmages are for reference only.FMWGA3206
WG LOW NOISE AMP WR-10 75-110 GH
DatasheetModule
81,296 piece(s)
Please Contact Us
Can Ship Immediately
Request for Quotation
Payment Methods

Delivery Services

RF Amplifier IC General Purpose 75GHz ~ 110GHz Module
FMWGA3206

| Category | RF and Wireless - RF Amplifiers - |
| Manufacturer | Fairview Microwave |
| Series | - |
| Packaging | Bag |
| RoHS Status | |
| Frequency | 75GHz ~ 110GHz |
| P1dB | 9.5dBm |
| Gain | 25dB |
| Noise Figure | 5.5dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 6V ~ 12V |
| Current - Supply | 65mA |
| Test Frequency | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | Module |
| Base Product Number | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |

| Product Attribute | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Part Number | FMWGA3201 | FMWGA3202 | FMWGA3203 | FMWGA3204 |
| Manufacturer | Fairview Microwave | Fairview Microwave | Fairview Microwave | Fairview Microwave |
| RoHS Status | ||||
| Description | WG LOW NOISE AMP WR-28 26.5-40 G | WG LOW NOISE AMP WR-22 33-50 GHZ | WG LOW NOISE AMP WR-19 40-60 GHZ | WG LOW NOISE AMP WR-15 50-75 GHZ |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag |

Recommended Products












| Delivery Time | In-stock items can be shipped within 24 hours. Some parts will be arranged for delivery within 1-2 days from the date all items arrive at our warehouse. And Orwintech ships order once a day at about 17:00, except Sunday. Once the goods are shipped, the estimated delivery time depends on the shipping methods and Delivery destination. The table below shows are the logistic time for some common countries. |
| Delivery Cost | Use your express account for shipment if you have one. Use our account for the shipment. Refer to the table below for the approximate charges. (Different time frame / countries / package size has different price.) |
| Delivery Method | Global Common Shipment by DHL / UPS / FedEx / TNT / EMS / SF we support. Others more shipping ways, please get in touch with us. |

| Region | Country | Logistic Time(Day) |
| America | United States | 5 |
| Brazil | 7 | |
| Europe | Germany | 5 |
| United Kingdom | 4 | |
| Ltaly | 5 | |
| Oceania | Australia | 6 |
| New Zealand | 5 | |
| Asia | India | 4 |
| Japan | 4 | |
| Middle East | Israel | 6 |

| Shipment charges(KG) | Reference DHL(USD$) |
| 0.00kg-1.00kg | USD$30.00 - USD$60.00 |
| 1.00kg-2.00kg | USD$40.00 - USD$80.00 |
| 2.00kg-3.00kg | USD$50.00 - USD$100 |