G125-22496F2-02-04-00
G125-22496F2-02-04-00
G125-22496F2-02-04-00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    G125-22496F2-02-04-00
  • Manufacturer
    Harwin Inc.
  • Description
    CONN RCPT 2PWR + 4SIGNAL
  • Delivery Services
6 (4 + 2 Power) Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
Quick Inquiry
G125-22496F2-02-04-00
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
Manufacturer Harwin Inc.
Series Gecko MT Reverse Fix
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Number of Positions 6 (4 + 2 Power)
Pitch 0.049" (1.25mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.049" (1.25mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Contact Termination Crimp
Fastening Type Screw Lock
Color Green
Features Mating Flange, Polarizing Key
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T
Operating Temperature -65°C ~ 150°C