G125-32496M5-02-08-02
G125-32496M5-02-08-02
G125-32496M5-02-08-02
lmages are for reference only.
  • Part Number
    G125-32496M5-02-08-02
  • Description
    CONN PLUG HSG 12POS 1.25MM
  • Delivery Services
12 (8 + 4 Power) Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
Quick Inquiry
G125-32496M5-02-08-02
Manufacturer Harwin Inc.
Series Gecko SL
Contact Type Male Pin
Number of Positions 12 (8 + 4 Power)
Pitch 0.049" (1.25mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.049" (1.25mm)
Color Green
Features Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free
Operating Temperature -65°C ~ 150°C