G125-32496M5-02-08-02
Manufacturer
Harwin Inc.Description
CONN PLUG HSG 12POS 1.25MM
Request for Quotation
G125-32496M5-02-08-02
lmages are for reference only.G125-32496M5-02-08-02
CONN PLUG HSG 12POS 1.25MM
Request for Quotation
Payment Methods
Delivery Services
12 (8 + 4 Power) Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
G125-32496M5-02-08-02
| Category | Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings |
| Manufacturer | Harwin Inc. |
| Series | Gecko SL |
| Packaging | Bag |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Connector Type | Plug |
| Contact Type | Male Pin |
| Number of Positions | 12 (8 + 4 Power) |
| Pitch | 0.049" (1.25mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 0.049" (1.25mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Contact Termination | Crimp |
| Fastening Type | Screw Lock |
| Color | Green |
| Features | Mating Flange, Mounting Flange, Polarizing Key, Threaded Inserts |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T, Glass Filled, Halogen Free |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |