G125-32496M5-02-24-00
G125-32496M5-02-24-00
G125-32496M5-02-24-00
lmages are for reference only.
  • Part Number
    G125-32496M5-02-24-00
  • Manufacturer
    Harwin Inc.
  • Description
    PLUG PNL MNT 2PWR + 24SIGNAL
  • Delivery Services
26 (24 + 2 Power) Rectangular Connectors - Housings Plug Green 0.049" (1.25mm)
Quick Inquiry
G125-32496M5-02-24-00
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Rectangular Connector Housings
Manufacturer Harwin Inc.
Series Gecko MT
Packaging Bag
RoHS Status ROHS3 Compliant
Connector Type Plug
Contact Type Male Pin
Number of Positions 26 (24 + 2 Power)
Pitch 0.049" (1.25mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.049" (1.25mm)
Mounting Type Panel Mount
Contact Termination Crimp
Fastening Type Screw Lock
Color Green
Features Threaded Inserts, Polarizing Key
Insulation Material Polyamide (PA4T), Nylon 4T
Operating Temperature -65°C ~ 150°C