GMC02CG820G25NT
GMC02CG820G25NT
GMC02CG820G25NT
lmages are for reference only.
  • Part Number
    GMC02CG820G25NT
  • Description
    CAP0201 COG 82PF 2% 25V
  • Delivery Services
82 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Quick Inquiry
GMC02CG820G25NT
RoHS Status ROHS3 Compliant
Capacitance 82 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)