H130B-8.000-18-3030-TR-NS1
H130B-8.000-18-3030-TR-NS1
H130B-8.000-18-3030-TR-NS1
lmages are for reference only.
  • Part Number
    H130B-8.000-18-3030-TR-NS1
  • Manufacturer
    Raltron Electronics
  • Description
    CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    4-SMD, No Lead
  • Delivery Services
8 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
H130B-8.000-18-3030-TR-NS1
Get the Price Now!
Specifications
Category Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals -
Manufacturer Raltron Electronics
Series H130B
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type MHz Crystal
Frequency 8 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD