H130B-8.000-18-3030-TR-NS2
H130B-8.000-18-3030-TR-NS2
H130B-8.000-18-3030-TR-NS2
lmages are for reference only.
  • Part Number
    H130B-8.000-18-3030-TR-NS2
  • Description
    CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
  • Delivery Services
8 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Quick Inquiry
H130B-8.000-18-3030-TR-NS2
Manufacturer Raltron Electronics
Series H130B
Type MHz Crystal
Frequency 8 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics Raltron Electronics
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD