HC49US-FF3F18-18.432 MHZ
Manufacturer
ILSIDescription
XTAL 18.432MHZ
Datasheet
DatasheetPackage
HC-49/US
Request for Quotation
HC49US-FF3F18-18.432 MHZ
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
18.432 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
HC49US-FF3F18-18.432 MHZ
| Category | Crystals, Oscillators, Resonators - Crystals - |
| Manufacturer | ILSI |
| Series | HC49US |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Type | MHz Crystal |
| Frequency | 18.432 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Load Capacitance | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | HC-49/US |
| Size / Dimension | 0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Base Product Number | - |
| Product Attribute |  |
| Manufacturer | ILSI | ILSI | ILSI | ILSI |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant |
| Description | XTAL 18.432MHZ | CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF TH | CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF TH | CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF TH |