HC49US-FF3F18-18.4320MHZ
HC49US-FF3F18-18.4320MHZ
HC49US-FF3F18-18.4320MHZ
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HC49US-FF3F18-18.4320MHZ
  • Manufacturer
    ILSI
  • Description
    CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF TH
  • Delivery Services
18.432 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
Quick Inquiry
HC49US-FF3F18-18.4320MHZ
Manufacturer ILSI
Type MHz Crystal
Frequency 18.432 MHz
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.437" L x 0.185" W (11.10mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Base Product Number -
Parts with Similar Specifications
Manufacturer ILSI ILSI ILSI ILSI
RoHS Status ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description XTAL 18.432MHZ XTAL 18.432MHZ CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF TH CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF TH