HPZ1005U121-R60TF
HPZ1005U121-R60TF
HPZ1005U121-R60TF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HPZ1005U121-R60TF
  • Description
    FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN
  • Delivery Services
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 600mA 250mOhm
Quick Inquiry
HPZ1005U121-R60TF
Series HPZ
Packaging Tape & Reel (TR)-->Cut Tape (CT)
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max) 600mA
DC Resistance (DCR) (Max) 250mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.026" (0.65mm)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)