HPZ1005U221-R50TF
HPZ1005U221-R50TF
HPZ1005U221-R50TF
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HPZ1005U221-R50TF
  • Description
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
  • Delivery Services
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 500mA 380mOhm
Quick Inquiry
HPZ1005U221-R50TF
Series HPZ
Packaging Tape & Reel (TR)
Number of Lines 1
Impedance @ Frequency 220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max) 500mA
DC Resistance (DCR) (Max) 380mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.026" (0.65mm)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)