HTS05472005FPB19
HTS05472005FPB19
HTS05472005FPB19
lmages are for reference only.
  • Part Number
    HTS05472005FPB19
  • Manufacturer
    Vishay Sfernice
  • Description
    RES 20M OHM 1% 1.5W AXIAL
  • Datasheet
    DatasheetDatasheet
  • Package
    Axial
  • Delivery Services
20 MOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial High Voltage Thick Film
Quick Inquiry
HTS05472005FPB19
Get the Price Now!
Specifications
Category Resistors - Through Hole Resistors -
Manufacturer Vishay Sfernice
Series HTS
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features High Voltage
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.177" Dia x 1.850" L (4.50mm x 47.00mm)