ICL1510006-01
ICL1510006-01
ICL1510006-01
  • Delivery Services
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 6 A 0.591" (15.00mm)
Quick Inquiry
ICL1510006-01
Manufacturer Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Series -
Packaging Bulk
RoHS Status RoHS Compliant
R @ 25°C 10 Ohms
Tolerance ±20%
Current - Steady State Max 6 A
R @ Current 150 mOhms
Diameter 0.591" (15.00mm)
Lead Spacing 0.310" (7.87mm)
Parts with Similar Specifications
Product Attribute ICL1510006-01 ICL-28L ICL-28L ICL-28R
Part Number ICL1510006-01 ICL-28L ICL-28L ICL-28R
RoHS Status RoHS Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant ROHS3 Compliant
Description ICL 10 OHM 20% 6A 15MM ICL ICL ICL