ISPLSI 2128A-80LT176
ISPLSI 2128A-80LT176
ISPLSI 2128A-80LT176
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ISPLSI 2128A-80LT176
  • Description
    IC CPLD 128MC 15NS 176TQFP
  • Package
    176-LQFP
Quick Inquiry
ISPLSI 2128A-80LT176
Series ispLSI® 2000A
Packaging Tray
RoHS Status RoHS non-compliant
Programmable Type In System Programmable
Delay Time tpd(1) Max 15 ns
Voltage Supply - Internal 4.75V ~ 5.25V
Number of I/O 128
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 176-LQFP
Supplier Device Package 176-TQFP (24x24)
Base Product Number ISPLSI 2128A
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Part Number ISPLSI 2128A-80LT176I ISPLSI 2128A-80LTN176 ISPLSI 2128A-80LTN176I ISPLSI 2128A-80LQ160
RoHS Status RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Series ispLSI® 2000A ispLSI® 2000A ispLSI® 2000A ispLSI® 2000A