ISPLSI 2128A-80LT176I
ISPLSI 2128A-80LT176I
ISPLSI 2128A-80LT176I
lmages are for reference only.
  • Part Number
    ISPLSI 2128A-80LT176I
  • Description
    IC CPLD 128MC 15NS 176TQFP
  • Package
    176-LQFP
Quick Inquiry
ISPLSI 2128A-80LT176I
Series ispLSI® 2000A
Packaging Tray
RoHS Status RoHS non-compliant
Programmable Type In System Programmable
Delay Time tpd(1) Max 15 ns
Voltage Supply - Internal 4.5V ~ 5.5V
Number of I/O 128
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 176-LQFP
Supplier Device Package 176-TQFP (24x24)
Base Product Number ISPLSI 2128A
Grade -
Qualification -
Parts with Similar Specifications
Part Number ISPLSI 2128A-80LT176 ISPLSI 2128A-80LQ160 ISPLSI 2128A-80LQN160 ISPLSI 2128A-80LTN176
RoHS Status RoHS non-compliant RoHS non-compliant
Series ispLSI® 2000A ispLSI® 2000A ispLSI® 2000A ispLSI® 2000A