ISU0324S15
Manufacturer
XP PowerDescription
DC DC CONVERTER 15V 3W
Datasheet
DatasheetPackage
14-SMD Module, 7 Leads
Request for Quotation
ISU0324S15
lmages are for reference only.Payment Methods
Delivery Services
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 200mA 9V - 36V Input
ISU0324S15
| Category | Power Supplies - Board Mount - DC DC Converters - |
| Manufacturer | XP Power |
| Series | ISU03 (3W) |
| Packaging | Tube |
| RoHS Status | |
| Type | Isolated Module |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Power (Watts) | 3 W |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (With Derating) |
| Efficiency | 82% |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SMD Module, 7 Leads |
| Size / Dimension | 0.75" L x 0.59" W x 0.34" H (19.1mm x 15.0mm x 8.6mm) |
| Supplier Device Package | - |
| Control Features | - |
| Approval Agency | CE, UKCA, UL |
| Standard Number | 62368-1 |
| Base Product Number | ISU0324 |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |
| Product Attribute |  |
| Part Number | ISU0324S12-TR | ISU0324S12-TR | ISU0324S15 | ISU0324S15 |
| Manufacturer | XP Power | XP Power | XP Power | XP Power |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant | ROHS3 Compliant | ||
| Description | DC DC CONVERTER 12V 3W | DC DC CONVERTER 12V 3W | DC DC CONVERTER 15V 3W | DC DC CONVERTER 15V 3W |