IW-2P1-14-PCR-J
IW-2P1-14-PCR-J
IW-2P1-14-PCR-J
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IW-2P1-14-PCR-J
  • Manufacturer
    AirBorn, Inc.
  • Description
    MOTORS & SOLENOIDS
  • Delivery Services
14 Position Rectangular Plug Connector Crimp Gold 22-26 AWG
Quick Inquiry
IW-2P1-14-PCR-J
Get the Price Now!
Specifications
Category Connectors, Interconnects - Rectangular Connectors - Free Hanging-Panel Mount
Manufacturer AirBorn, Inc.
Series IW
Packaging Bulk
RoHS Status
Connector Type Plug
Contact Type Male Pin
Number of Positions 14
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.050" (1.27mm)