IW-2P1-14-PCR-JTA
IW-2P1-14-PCR-JTA
IW-2P1-14-PCR-JTA
lmages are for reference only.
  • Part Number
    IW-2P1-14-PCR-JTA
  • Delivery Services
14 Position Rectangular Plug Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Quick Inquiry
IW-2P1-14-PCR-JTA
Number of Positions 14
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 2
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Screw Lock
Cable Termination Solder Cup
Wire Type Ribbon Cable
Wire Gauge 22 AWG