LFA100F-3R3-SNCJ1Y
LFA100F-3R3-SNCJ1Y
LFA100F-3R3-SNCJ1Y
lmages are for reference only.
  • Part Number
    LFA100F-3R3-SNCJ1Y
  • Manufacturer
    Cosel USA, Inc.
  • Description
    AC/DC CONVERTER 3.3V
  • Delivery Services
Enclosed AC DC Converters 1 Output 3.3V 85 ~ 264 VAC Input
Quick Inquiry
LFA100F-3R3-SNCJ1Y
Get the Price Now!
Specifications
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board) - AC DC Converters -
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series LFA (100W)
Packaging Box
RoHS Status ROHS3 Compliant
Type Enclosed
Number of Outputs 1
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 6 -
Current - Output 1 20 A
Current - Output 2 -
Current - Output 3 -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Isolation 3 kV
Efficiency 79%
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.10" L x 2.44" W x 1.32" H (154.9mm x 62.0mm x 33.5mm)